تازه ترین خبــرها
بازدید رییس دانشگاه و مدیر مرکز حوادث از واحدهای ستادی، کمپ های سلامت نوروزی و پایگاههای شهری اورژانس 115
بازدید رئیس دانشگاه از بیمارستان‌‌‌های نظامی، مراکز درمانی و جراحی محدود، خصوصی و خیریه کرمان
بازدید از محل های اسکان مسافران نوروزی در شهرستان راور
بازدید رئیس دانشگاه از بیمارستانها، مراکز درمانی خصوصی و تامین اجتماعی سطح شهر کرمان
کمیته بحران در مرکز بهداشت رابر
تقدیر از پرسنل واحد مددکاری بیمارستان شهید بهشتی
نگاهی به مراسم تجلیل از مقام زن و مادر و جشن پایان سال در واحدهای مختلف دانشگاه
بازدید رییس دانشگاه و معاون درمان از مراکز آموزشی و درمانی افضلی پور و شفا
بازدید رییس دانشگاه و معاون درمان از مراکز آموزشی و درمانی شهید بهشتی و شهید باهنر
پرسنل اورژانس در زمان ضرورت اقدامات بسیار مهم شایسته ای انجام می دهند، باید صمیمانه تشکر کرد، خصوصا از اقدامات شایسته آنها در ایام نوروز
بازدید معاون درمان و مدیر مرکز حوادث از کمپ های سلامت نوروزی و پایگاههای شهری اورژانس
اجرایی شدن پروتکل های شش گانه مداخلات پایه مددکاری اجتماعی در بیمارستانها
سال 1396 سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال گرامی باد
امام حسین (ع) : هر که خدا را ، آن‌گونه که سزاوار اوست ، بندگی کند ، خداوند بیش از آرزوها و کفایتش به او عطا کند.
وداع کارکنان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با جانباز شهید احمد رئیسی
اماکن تاریخی و طبیعت اطراف کرمان
اولین یادواره شهید حمید ادیبی برگزار شد+تصاویر
شهید حمید ادیبی از گمنامی تا....+تصویر شهید
افتتاحیه کنگره بین المللی انگل شناسی
ما بر تمامی احوال واخبار شما اگاه وآشنائیم وچیزی از شما نزد ما پنهان نیست.حضرت ولی عصر (عج)
متن کامل خبــر
کد خبر: 7291 | تاریخ وقوع: 1394/05/06 | تاریخ انتشار: 1394/05/06 | 10:55 AM | بازدید: 1428    


بازدید معاون رییس جمهور از خانه سلامت شفا در شهر کرمان
معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری که چند روزی برای شرکت در نشست سازمان های مردم نهاد میهمان مردم کرمان است، عصر روز دوشنبه پنجم مرداد ماه از خانه سلامت شفا در شهر کرمان بازدید کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه، در این بازدید مدیر کل امور اجتماعی استاندار، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان و قائم مقام رییس دانشگاه در امور مشارکت های اجتماعی،سازمان های مردم نهاد و خیریه های حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی ، "اطهره نژادی" را همراهی کردند.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این نشست با بیان اینکه 75 درصد سلامت جامعه در دست متولیان سلامت نیست، گفت: تنها 25 درصد سلامت جامعه در دست حوزه های سلامت و دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت است.

دکتر علی اکبر حق دوست با اشاره به فعالیت های واحد مشارکت های اجتماعی دانشگاه، گفت: از زمان حضور دکتر اسکندری زاده در این واحد شاهد انسجام سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت هستیم.

 وی در ادامه با اشاره به معضلات اجتماعی، گفت: برای مقابله با مصرف مواد مخدر چه صنعتی، سنتی و الکل  در جامعه باید برنامه جدید و نگاهی نو داشته باشیم چون اقداماتی که انجام شده اثرگذار نبوده و بعضی از اقدامات را در این رابطه باید به صورت جدی داشته باشیم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: باید کودکانی را که در خانواده هایی که با مشکلات جدی و آسیب های اجتماعی روبرویند، دریابیم.  

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان درادامه این نشست با اشاره به راه اندازی خانه های سلامت در شهر کرمان و بویژه در حاشیه شهر، اظهار امیدواری کرد: این مجموعه ها بتوانند در جهت افزایش انسجام جامعه زنان اثرگذار باشند.

  دکتر حق دوست همچنین به  همدلی و همزبانی ایجاد شده بین مسئولان استان برای رفع مشکلات و معضلات اجتماعی اشاره کرد و گفت: کارهایی که انجام می شود نمی توان گفت مربوط به یک ارگان و یا نهاد است همه با هم مشارکت می کنند تا مشکلات جامعه رفع شود.

کارشناس ارشد دفتر مشارکت های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد  و خیریه های حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیزدر این بازدید و نشست فعالیت های این واحد را تشریح کرد.

زینب واعظی با بیان اینکه مدیر عامل انجمن سلامت بانوان است و تاکنون  پنج هزار زن در شهر کرمان مورد چکاپ قرار گرفتند، اظهار داشت: به این نتیجه رسیدم درخانم هایی که به  ما مراجعه کردند افسردگی زیاد است و با بررسی که انجام شد علاوه بر مشکلاتی چون  جسمی و روحی و روانی، با مسائلی چون عدم اشتغال نیز روبرو هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشتر مشکلات را زنانی که در حاشیه شهر زندگی می کنند داشتند به این فکر افتادیم که خدمت رسانی بیشتر در این مناطق داشته باشیم .

 وی اضافه کرد: در بررسی و تحقیق هایی که در حاشیه شهر کرمان صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم زنانی که در این مناطق زندگی می کنند مشکلاتی چون عدم اشتغال، نامناسب بودن وضعیت اقتصادی، سوء تغذیه در خود و کودکانشان دارند.

واعظی گفت: به این منظور دفتر مشارکت های اجتماعی دانشگاه اقداماتی از جمله توزیع غذای گرم، ایجاد پارک بازی، راه اندازی اتوبوس سلامت و... را برای ساکنان مناطق حاشیه شهر کرمان بویژه شهرک 14 معصوم انجام داد.

 وی اضافه کرد: مشکلی که اکنون وجود دارد، کودکانی که در حاشیه شهر زندگی می کنند بیشتر آنها از تحصیل باز می مانند به دلیل اینکه خانواده های آنان توان مالی مناسبی برای فرستادن کودکان به مدرسه ندارند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از خانواده هایی که در این منطق زندگی می کنند از حداقل های زندگی نیز برخوردار نیستند.

 معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری نیز در این نشست خواست تا دانشگاه علوم پزشکی کرمان گزارشی از وضعیت موجود سکونتگاه ها در شهرستان کرمان تهیه کنند تا دربرنامه ای با وزارت مسکن به صورت خاص به موضوع توانمندسازی زنان در سکونت گاهها پرداخته شود.

مدیر کل امور بانوان وخانواده استانداری کرمان نیز  گفت: بحث سلامت بویژه سلامت زنان آسیب دیده اهمیت دارد و طرح ها و برنامه های خوبی در این زمینه وجود دارد.

وی  از حضور پزشکان، پرستاران و ماماها در مناطق محروم استان و حاشیه شهرها در قالب اردوهای سلامت و یا نذر سلامت خبر داد.

وی با اشاره به راه اندازی پنج خانه سلامت در شهر کرمان گفت: این اقدام خوبی بود که نگاه خیرخواهانه مسوولان است

اگر بخواهیم مشکلات و معضلات، فردی، خانوادگی و اجتماعی رابر طرف کنیم باید خودمان همت کنیم و مسلما لطف و عنایت پروردگار هم شامل می شود و زمانی که مسئولان نیز مطالبه گری بانوان را ببینند مسلما به ما کمک می کنند.

وی گفت: امیدوارم بتوانیم با تعامل و همراهی مسائل و مشکلاتی که در جامعه است برطرف کنیم.

  
نظرات کاربــران:

 
تاکنون هیچ نظری در مورد این خبر ارسال نشده است

نام:
ایمیل:  
نظر:
    عدد فــوق را در کــادر ذیــل وارد نمــائید
طراحی، اجرا و پشتیبانی : karamoozian.ir